Cartier Tourbillon Z Cartier Fine Watchmaking Series

W ciągu ostatnich czterech lat pojawiła się seria doskonałych zegarków Cartiera z wieloma innowacjami Kreatywność i pomysły projektantów zegarków doskonale łączą się z wyjątkowymi umiejętnościami i wyjątkowym kunsztem rzemieślników. Te nowe produkty z kolekcji Haute Horlogerie pochodzą z warsztatu Cartier, jednego z niewielu warsztatów na świecie, które mogą projektować, produkować i utrzymywać zegarki i ruchy.
Calibre de Cartier Astrotourbillon Tourbillon, 9451 MC
Mocny i lekki, duży i wygodny
   Wprowadzony w ubiegłym roku niebiański mechanizm tourbillon Astrotourbillon był rozwijany w warsztacie Cartier przez pięć lat i jest teraz źródłem energii dla serii zegarków Calibre de Cartier. Ten wyjątkowy zegarek ma dużą średnicę, aby zrównoważyć jego wagę wyjątkowo lekkim tytanem, a powierzchnia koperty i mechanizm są starannie modyfikowane. Ten zegarek jest najlepszym z najlepszych zegarków Cartiera, ograniczony do 100 sztuk.

Ruch z kreatywnością i technologią
    Mechanizm 9451MC ma ramę tourbillon z wbudowanymi sprężynami wyskakującymi i równoważącymi. Podobnie jak tradycyjny tourbillon rama ta napędzana jest trzecim biegiem w systemie przekładni. Układ koła wychwytowego opiera się na kole zębatym wychylnym, aby obracać się wokół stałego drugiego koła zębatego (czwarty bieg w układzie przekładni zębatej). Jednak ten astronomiczny tourbillon, zwany Astrotourbillon, wyróżnia się kilkoma wyjątkowymi cechami.
    Po pierwsze, jego rama znajduje się w środku ruchu, dlatego wymagana jest specjalna oś obrotu. Z tego powodu, od podwójnej lufy ruchu do wyświetlania wskazówek godzin i minut, cały układ przekładni musi zostać przeprojektowany. Po drugie, koło wyważające i ucieczka niebieskiego tourbillonu Astrotourbillon nie są ustawione na osi obrotu ramy, ale po jednej stronie ramy, która jest wyrównana ze środkiem jej osi obrotu. To ta specjalna konstrukcja tworzy wyjątkowy efekt wizualny dla zegarka. Wreszcie cała rama tourbillon jest umieszczona nad ruchem w środku dwóch tarcz, zamiast być bezpośrednio zintegrowana z ruchem jak tradycyjny tourbillon.
    Centralna konstrukcja tego tourbillon jest bezprecedensowa i ma podwójne efekty estetyczne i technologiczne. Smukła rama co minutę obraca się wokół całego pokrętła, a mimośrodowy mostek równoważący ma kształt strzałki wskazującej liczbę sekund. Technicznie, aby zapewnić równowagę ramy, po drugiej stronie ramy dodano platynową wagę równoważącą, ukrytą pod środkową tarczą. W celu skutecznego kontrolowania bezwładności generowanej podczas obrotu, waga ramy musi być ograniczona (całkowita waga ramy wynosi 0,39 grama, z wyłączeniem ciężaru wagi równoważącej), dlatego jako materiał zastosowano lekki tytan.

Znakomita skrzynka
    Nowa obudowa o średnicy 47 mm zapewnia odpowiednią ramę dla innowacyjnej technologii. Lekka faktura tytanu zapewnia zegarekowi siłę i zwinność, a dodatkowo zwiększa się dzięki noszeniu. Cztery występy rozciągają się w dół, aby zakryć nadgarstek, który jest w pełni ergonomiczny i zapewnia noszącemu naturalny komfort. Ponadto dwuwarstwowe ramiona zegarka są matowe i wypolerowane, co nie tylko sprawia, że ​​delikatne kontury zegarka są bardziej widoczne, ale także chroni heptagonalną koronę przed siłami zewnętrznymi, zapewniając w ten sposób dokładność zegarka. Wszystkie te szczegóły w pełni pokazują surowe wymagania Cartiera i niezwykłą kreatywność zegarka. Przyciągająca wzrok, duża rzymska cyfra XII na tarczy w pełni wyraża męskość w stylu Cartiera. Seria półkolistych dekoracji jest wykwintna i wykwintna, co dodatkowo sublimuje znak marki i sprawia, że ​​zegarek w pełni pokazuje żywotność XXI wieku.
Laziz Hamani © Cartier 2010
Calibre de Cartier Astrotourbillon Tourbillon, 9451MC
Obudowa: tytan
Średnica: 47 mm
Korona: Siedmiokąt, tytan, zestaw z szafirem o wielu obliczach
Lustro: szafirowy kryształ
Obudowa z powrotem: szafirowe szkiełko z powrotem
Wodoszczelność: 30 m / 100 stóp / 3 bar
Pasek: Czarny pasek ze skóry aligatora
Klamra: składana klamra z 18-karatowego białego złota
9451MC Astrotourbillon niebiański ruch tourbillon
Ruch: Cartier Astrotourbillon celestial tourbillon ruch mechaniczny uzwojenia ręcznego
Średnica: 16¾ punktów prawnych lub 38 mm
Grubość: 9,01 mm
Liczba rubinowych łożysk: 23
Liczba części ruchomych: 187
Wyważ częstotliwość wibracji: 21 600 razy na godzinę
Rezerwa chodu: około 48 godzin
Indywidualnie numerowane ruchy