Chronograf Chronologia-lista Stoperów Lange

Słynna marka zegarków Saksonii Lange wprowadziła modele Datograph Up / Down 18K w kolorze różowego złota i Datograph Perpetual 18K w kolorze białego złota w styczniu 2015 r., Dodając dwóch nowych członków do swojej wysokiej klasy serii chronografów. Szesnaście lat temu pojawienie się Datograph spowodowało szerokie reperkusje. Od tego czasu Lange stale poszerza swoją wiedzę w tej dziedzinie, opracowując nie mniej niż osiem innowacyjnych zegarków z funkcjami stopera.
   Po pomyślnym wprowadzeniu na rynek pierwszych czterech zegarków w październiku 1994 r. Twórcy produktów Lange skupili się na zastrzeżonym ruchu chronografu. Ponieważ chronografy zajmują ważne miejsce w tradycji Lange, mają długą historię. Ferdinand Adolph Lange, urodzony 200 lat temu, stworzył swój pierwszy chronograf w 1868 roku. Pojedynczego przycisku można użyć do uruchomienia, zatrzymania lub przeprojektowania rąk. Można zauważyć, że wzorce zegarmistrzowskie w tym czasie były już dość wysokie. Nowy ruch musi być zgodny z tradycyjnym i innowacyjnym duchem marki, ustanawiając jednocześnie nowe standardy w dziedzinie współczesnego precyzyjnego zegarmistrzostwa.
   Datograph łączy w sobie unikalną technologię i fascynujący design, stając się symbolem wysiłków fabryki zegarków w zakresie innowacji. Jego ruch został dziś uznany przez ekspertów branżowych i koneserów za jeden z najpiękniejszych ruchów chronografu. Od czasu premiery nowego modelu w 1999 r. Lange wyznaczył kolejne kamienie milowe w dziedzinie projektowania chronografów.
DATOGRAF: nowy standard chronografów (1999)
   DATOGRAPH, wprowadzony na rynek w 1999 r., Jest wyposażony w klasyczne urządzenie z kolumnowym kołem, precyzyjne punkty skoku, funkcję flyback i słynny duży wyświetlacz kalendarza Lange, znacznie przekraczający oczekiwania świata zewnętrznego. Koło kolumny może skutecznie kontrolować różne funkcje rozrządu. Dokładne punkty skokowe mogą wyświetlać dokładny czas zatrzymania w dowolnym momencie. Funkcja flyback może natychmiast mierzyć ciągłe okresy.
DOUBLE SPLIT: Funkcje rozszerzone (2004)
   DOUBLE SPLIT może mierzyć do 30 minut, ustanawiając precedens dla mechanicznego pomiaru czasu. Niezależna ręka kontrolna na tarczy powoduje, że koncepcja stopera Lange rozwija się na głębszy poziom. Ponadto fabryczny mechanizm zegarka L001.1 jest pierwszym ruchem Lange wyposażonym w sprężynę domową.
CHRONOGRAF 1815: Tribute to Ferdinando Adolf Lange (2004)

   Projekt zegarka odzwierciedla klasyczny styl zegarka kieszonkowego Ferdinando Adolfa Lange, a nazwa zegarka pochodzi również z roku jego urodzenia. To hołd dla chronograficznej tradycji założyciela Lange. 1815 Mechanizm DATOGRAPH CHRONOGRAFfa nie ma dużego kalendarza. Od 2010 r. Rezerwa mocy tego ruchu została zwiększona do 60 godzin i jest wyposażona w opatentowaną sprężynę równoważącą Lange.
TOURBOGRAF „Pour le Mérite”: kompleksowe instalacje (2005)
Skomplikowana konstrukcja kalibru Lange L903.0 po raz pierwszy łączy w sobie funkcję podwójnego śledzenia z jednominutowym tourbillon i układem przenoszenia łańcucha sezamowego. Zegarek łączy w sobie dwa niezwykle złożone urządzenia, co znacznie poprawia stabilność i dokładność pomiaru. Jest to drugi zegarek Lange zatytułowany „Pour le Mérite”. Tytuł ten jest używany tylko dla nadzwyczaj złożonych urządzeń Lange, takich jak układ napędowy łańcucha sezamowego.
DATOGRAF PERPETUAL: Ponadczasowe arcydzieła (2006)
   Wewnętrzna obsługa DATOGRAPH PERPETUAL jest niezwykle skomplikowana. Od 2006 roku nazwa tego zegarka oznacza doskonały chronograf flyback i wieczny kalendarz. Oprócz wyświetlania dnia tygodnia, miesiąca, cyklu czteroletniego / roku przestępnego oraz wyświetlania fazy księżyca zegarek ten posiada również funkcję przełączania dzień / noc. Zegarek jest wykonany z platyny 950 z srebrno-szarą tarczą, aw 2015 r. Dodano model z 18-karatowego białego złota z szarą tarczą.
DATOGRAF W GÓRĘ / W DÓŁ: Beyond the Peak (2012)
   Aby prześcignąć najwyższą technologię zegarmistrzowską, nie jest dzień i noc, najlepszym przykładem jest wskaźnik rezerwy mocy Lange, domowy system oscylacji i rezerwa mocy zwiększona do 60 godzin. DATOGRAPH UP / DOWN jest wyposażony w 41-milimetrową platynę 950, a w 18-karatowym różowym kolorze został wydany w 2015 roku. Czarna solidna srebrna tarcza doskonale kontrastuje z błyszczącą srebrną tarczą i dużym wyświetlaczem kalendarza Lange.
1815 RATTRAPANTE PERPETUAL CALENDAR: Prominent Tradition (2013)
   Zegarek jest wyposażony w podwójny chronograf, kalendarz wieczny, wskaźnik fazy księżyca i wskaźnik rezerwy mocy. Na pierwszy rzut oka jego prosta i uporządkowana tarcza nigdy nie wymyśli tak złożonej kombinacji urządzeń w środku. Podobnie jak seria zegarków 1815, ten zegarek przypomina bogatą tradycję zegarków kieszonkowych Lange.
WIELKA KOMPLIKACJA: Początek nowej ery (2013)
   Dzięki siedmiu złożonym urządzeniom GRAND COMPLICATION to najbardziej skomplikowany zegarek, jaki kiedykolwiek wyprodukowano w Niemczech. Wbudowana podwójna ręka śledząca ze zintegrowanym pokrętłem i urządzeniem do skakania po sekundach, samo brzmiącym urządzeniem z dużym i małym, minutowym repeaterem oraz wiecznym kalendarzem z wyświetlaczem fazy księżyca. Ten zegarek reprezentuje determinację marki w dążeniu do doskonałości i przekraczaniu granic technologii.