Kolekcja Jacquesa Dro Staje Się Źródłem Inspiracji Dla Multimedialnych Wystaw Sztuki

Pierwsza oryginalna wystawa multimedialna „Qianlong, następny Jiangnan”, dzięki której tradycyjna chińska kultura stanie się „pełna życia” z perspektywy obalenia tradycyjnej sztuki, odbędzie się 7 września 2015 r. W Joy City w Szanghaju Wielkie żeglarstwo. Ta multimedialna wystawa sztuki przedstawia Qianlong cesarza Qianlonga z dynastii Qing jako klucz do historii. Z wybranych narodowych skarbców „reliktów kulturowych Qianlong” w muzeach, takich jak Pekin, Nanjing, Hangzhou, Suzhou itp., Opracowano charakterystyczny prototyp postaci z kreskówek oraz Qianlong Ucieknij z Zakazanego Miasta i rozpocznij fantastyczną podróż pełną rodziny, przyjaźni i miłości w Jiangnan. Męski bohater Jacques jest źródłem inspiracji dla „pozłacanego mosiężnego zegara” Jacquesa Dero, klasycznej kolekcji klasycznych zegarów i zegarów zebranych w Zakazanym Mieście w Pekinie.
   Pozłacany zegar pisarza Jacquesa Dro to największa kolekcja zegarków w Zakazanym Mieście. Automatyczna kukła robota tego dżentelmena w stylu zachodnim, po nasiąknięciu grubym atramentem i raną, automatycznie podniesie długopis, aby napisać osiem chińskich znaków „Osiem kierunków, dziewięciu królów ziemi” za pomocą pióra, poziomego, pionowego, przesuwania i talerzy. Jest to ulubiony krój czcionki Zhao Mengfu Qianlonga, a głowa lalki obraca się w lewo i prawo. Zegar tego pisarza był ukochaną rzeczą cesarza Qianlonga, a nawet po przejściu na emeryturę cesarza otrzymał rozkaz przeniesienia go do swojego pałacu emerytalnego, aby móc cieszyć się nim w dowolnym momencie.

„Pozłacany miedziany zegar” Jakodro ukryty w Muzeum Pałacu w Pekinie
   W 1783 roku, kiedy pierwsza partia produktów Jacquesa Dro weszła do Zakazanego Miasta w Pekinie przez brytyjskiego agenta Jacquesa Dro, Jamesa Coxa, reprezentowała najbardziej zaawansowaną technologię zegarmistrzowską w świecie zachodnim i trafiła do pałacu dynastii Qing. Od tego czasu Jacques DeLor nawiązał nierozerwalną więź z Chinami i ma chińskie imię: Jacques DeLor – „Ya” i „De” to słowa, które Qianlong najbardziej kocha, a „Luo” to „nowy zmysł miłości” „Luo”.

Mapa efektu sceny

   Znakomite umiejętności zegarmistrzowskie Jacquesa de Rotha najlepiej zaspokajają cesarza Qianlong, który lubi ciekawe i pomysłowe myśli, dzięki czemu uwielbia te genialne skarby. Według przybliżonych szacunków (istniejące archiwa) Jacques Dro sprzedał około 650 produktów w latach 1781–1810, z czego dwie trzecie sprzedano do Chin. Są to zegarki, butelki tabaki, butelki perfum i kapliczki. Na sprzedaż Dziś w Zakazanym Mieście w Pekinie wciąż znajduje się kilka sztuk Jacquesa de Loire. Po badaniach Jacques de Lo jest również marką z największą kolekcją zegarków w Zakazanym Mieście.

Mapa efektu sceny

   Organizator i kurator tej wystawy ma nadzieję, że dzięki tym nowym doświadczeniom wystawowym, więcej widzów doceni chińskie narodowe skarby i tradycyjną chińską estetykę kulturową za nimi, od „mądrości” (rozumienie historycznego znaczenia kultury materialnej) do „Jakość” (docenienie estetycznego smaku i ducha tradycyjnych umiejętności), a na koniec wysublimować do dumy z dziedzictwa kulturowego „bawiące się ambicją”, pozwalając tradycyjnej kulturze chińskiej wniknąć głęboko we współczesne życie i osiągnąć nowe zrozumienie kultury chińskiej Doświadczenie
Qianlong, The Next Jiangnan Cross-media Art Exhibition
Data: 7 września 2015 r. ~ 29 listopada 2015 r
Lokalizacja: Joy City, Szanghaj
Adres: 166 North Tibet Road, Zhabei District, Shanghai