Mcroy Wygrywa 94. Pga Championship I Otrzymuje Zegarek Omega (Oficjalna Strona Internetowa W Dniu 20 Sierpnia)

12 sierpnia 2012 r. 94. PGA American Championship PGA zakończyły się na stadionie morskim Kiawah Island w Południowej Karolinie w USA. Zawodnik z Irlandii Północnej Rory McIlroy wygrał mistrzostwo z ogromną przewagą ośmiu strzałów. Oprócz wygrania trofeum McIlroy wygrał zegarek OMEGA Seahorse Marine Universe Watch.

   McIlroy zdobył drugie duże mistrzostwo w swojej karierze w sumie 275 (67-75-67-66) i 13 poniżej par. W ostatniej rundzie 23-latek pchnął 25-metrowego ptaszka na 18. dołku i ostatecznie zdobył niesamowity rekord sześciu ptaków i zero bogey. Pokonując drugiego zdobywcę, David Lynn zdobył mistrzostwo, a także pobił rekord najniższej liczby mistrzostw w PAG Championship ustawionym przez Jacka Nicklausa w 1980 roku.

   Dzięki temu zwycięstwu nastolatek z Irlandii Północnej był w stanie wrócić na pierwsze miejsce na świecie, a także został najmłodszym dwukrotnym głównym mistrzem po Seve Ballesteros. . Tiger Woods był około cztery miesiące starszy niż McIlroy, kiedy wygrał swoje drugie wielkie mistrzostwo. Zwycięstwo dało także McIlroyowi nagrodę w wysokości 1,445 miliona dolarów. Warto wspomnieć, że McIlroy wygrał również grę o osiem uderzeń w US Open 2011.

   Po przyznaniu Trofeum Wanamaker McIlroy otrzymał także hipokamp Omega od Allena Wronowskiego, prezesa PGA of America. Zegarek z serii Ocean Universe.
   Stephen Urquhart, globalny prezes Omega, powiedział: „To już drugi rok, w którym Omega połączyła siły z Professional Golf Association i cieszymy się, że McIlroy wygrał 94. PGA Championship z ogromną przewagą. Świętując jego wybitne osiągnięcia na wyspie Kiawah, damy mu ten niezwykły zegarek, i z niecierpliwością czekamy na to, że w przyszłości przekażemy zegarki Omega innym mistrzom PGA Championship.
   94. PGA Championship to drugi turniej Wielkiego Szlema Omegi we współpracy z Professional Golf Association. Omega bierze na siebie wieloaspektowe zadanie „wyznaczonego harmonogramu” wydarzeń PGA. Strategiczna współpraca między obiema stronami stanowi również znaczący przełom dla Omegi w amerykańskim świecie z dużymi piłkami. Kolejne mistrzostwa PGA odbędą się w Oak Hill Country Club w Rochester, Nowy Jork, USA, w którym to czasie Omega będzie nadal wyznaczonym sędzią mierzącym czas. Ponadto, zgodnie z umową o współpracy między Omegą a American Professional Golf Association, Omega po raz pierwszy weźmie udział w Pucharze Ryder Cup we wrześniu tego roku.