Omega Ogłasza Ponowne Wprowadzenie Klasycznego Ruchu 321

Jeśli fani zegarków zdecydują się „wskrzesić” słynny ruch, ruch Omega 321 musi być jednym z nich. Ten precyzyjny i elegancki mechanizm chronografu jest bardzo poszukiwany od lat 40. XX wieku i nadal jest celem wielu kolekcjonerów zegarków na całym świecie. Dzisiaj Omega ogłosiła odtworzenie klasycznego ruchu 321, a kultowy ruch został z powodzeniem „wskrzeszony” ponad 50 lat później.

Nowy mechanizm Omega 321 2019

Oryginalny mechanizm 321 słynie z wyjątkowego designu. W 1957 roku pierwszy zegarek Omega Speedmaster został wyposażony w mechanizm 321. W rzeczywistości ten ruch był używany w kilku zegarkach Omega Seamaster na początku. Mechanizm 321 wykorzystuje zintegrowane koło kolumnowe, które ma bardzo surowe wymagania dotyczące dokładności struktury ruchu i procesu zegarmistrzowskiego. Dlatego ta klasyczna konstrukcja znacznie podnosi wartość techniczną mechanizmu, co czyni go ulubionym kolekcjonerów zegarków.

Oprócz wykwintnej struktury ruchu, oryginalny ruch 321 ma również znaczące znaczenie historyczne. Zegarek Omega Speedmaster ST105.003 jest wyposażony w ten ruch i przeszedł rygorystyczne testy National Aeronautics and Space Administration (NASA), dzięki czemu zegarek Speedmaster jest „jedynym uprawnionym do udziału we wszystkich misjach lotów kosmicznych załogowych NASA Obejrzyj ”i towarzyszył astronautowi Edwardowi Whiteowi w pierwszej amerykańskiej misji„ kosmicznego spaceru ”. Pierwszy zegarek Omegi na Księżycu, Speedmaster ST105.012, jest również wyposażony w ten klasyczny mechanizm.

Oryginalny mechanizm Omega 321

精准 Aby dokładnie odtworzyć ten prestiżowy klasyczny ruch, Omega powołała zespół ekspertów złożony z badaczy, programistów, historyków i wykwalifikowanych zegarmistrzów. Cały projekt trwał ponad dwa lata i był ściśle poufny, a zespół nazwał nawet projekt „Alaska11”, który był kryptonimem używanym przez Omegę w latach 60. i 70. we współpracy z NASA.

米 Omega opiera się na ruchu 321 drugiej generacji i przeprowadziła wiele badań dotyczących swoich danych historycznych i oryginalnego projektu w celu przywrócenia struktury ruchu tak dokładnie, jak to możliwe. Ponadto Omega wykorzystała technologię obrazowania tomograficznego do badania zegarka Speedmaster ST105.003 noszonego przez astronautę Apollo 17, Eugene’a „Gene” Cernana w 1972 r. Eugene Cernan jest ostatnim człowiekiem, który wylądował na Księżycu, a jego Speedmaster znajduje się w Muzeum Omega w Bienne. Mechanizm 321 w tym zegarku stanowi ważne odniesienie techniczne do grawerowania. Dlatego nowy ruch 321 może dokładnie przywrócić unikalny i kultowy wygląd oryginalnego ruchu, aby oddać hołd historii Omega Speedmaster.

Raynald Aeschlimann, globalny prezes i dyrektor generalny Omega, powiedział: „Bardzo się cieszymy, że wielu fanów zegarków kocha ruch 321. W 1968 roku Omega wyprodukowała ostatnią partię 321 ruchów, ale o tej maszynie Dyskusja na temat ruchu nigdy się nie kończy, wystarczy, aby udowodnić, jak wyjątkowy jest. Dlatego Omega włożyła wiele wysiłku w odtworzenie tego ruchu. Możemy również spełnić życzenia fanów zegarków, jesteśmy również bardzo podekscytowani. ”

Nowy ruch 321 rozpocznie produkcję w centrali Omega w Billa. Różnica polega na tym, że cały proces produkcji tego ruchu zostanie przeprowadzony w specjalnie zaprojektowanym przez Omegę warsztacie ruchu 321. Montaż każdego ruchu, a także montaż futerałów i akcesoriów do paska, zostanie wykonany przez tego samego zegarmistrza. W nadchodzących miesiącach Omega będzie nadal dzielić się najnowszymi postępami i informacjami o tym ruchu z fanami zegarków.