Rzadkie Skarby Swatch Sprzedane Za Ponad 6 Milionów $

www.worldwatchweb.com-24 listopada 2011 r. szwajcarski biznesmen Peter Blum i jego żona Linda Blum zdobyli najbardziej kompletny Swatch na świecie. Jest to również jedna z serii, która najlepiej świadczy o historycznym przebiegu Swatch, z powodzeniem sprzedając na aukcji za 51 707 500 dolarów hongkońskich (około 6,6 miliona dolarów amerykańskich). Jest to najwyższa cena aukcyjna kiedykolwiek osiągnięta przez Swatch.
Kolekcja Swatch obejmuje ponad 4000 klasycznych produktów Swatch, w tym zegarki ze specjalnej kolekcji, które nigdy wcześniej nie były wydawane: prototypy, hybrydowe zegarki elektroniczne i wersje przedprodukcyjne.

Historia wielu początkowych modeli tych zegarków sięga wczesnych lat 80. XX wieku, zanim pierwsze zegarki Swatch zostały oficjalnie wydane, a ich cenne i rzadkie. Zegarki te, zebrane przez szwajcarskiego biznesmena Petera Bluma i jego żonę Lindę Blum, są historycznym dowodem doskonałego połączenia Swatch z modą i sztuką. Kolekcja prototypowych zegarków, która najbardziej przypadła do gustu kolekcjonerom, to seria zegarków stworzonych przez słynnego amerykańskiego artystę Keitha Haringa i Swatch Swatch i sprzedawanych w Stanach Zjednoczonych.
Zanim znany dom aukcyjny sztuki Phillips de Pury & Company przeprowadził aukcję, niektóre skarby kolekcji Blum zostały wystawione w Nowym Jorku, Londynie i Szanghaju w Chinach, dzięki czemu ten niezwykle cenny zegarek stał się globalnym zegarkiem przed jego sfilmowaniem. Focus.
Źródło: Swatch